NASZE PRODUKTY

MLEKO, JAGNIĘCINA I WEŁNA

Głównym zadaniem jest produkowanie mleka. Celem wszystkich pięciu gospodarstw, znajdujących się w Europie, zarówno tych ekologicznych, jak i konwencjonalnych jest produkowanie mleka o jak najwyższej jakości. Wyprodukowane mleko zostaje sprzedane do lokalnych mleczarni, które płacą nie tylko za jakość, ale i za stałe składniki mleka lub jego objętość. Staramy się spełniać wymagania wszystkich mleczarni przez właściwą hodowlę oraz odpowiednie karmienie naszych zwierząt.

Oprócz produkcji mleka, uprawa roli generuje znaczną część naszego dochodu. Uprawiamy szereg produktów takich jak kukurydza, pszenica, jęczmień i soja. W jednym gospodarstwie ekologicznym produkujemy również produkty na rynek ekologiczny.

Nasze stado owiec liczy 3 500 jagniąt hodowlanych, produkujących jagnięcinę wysokiej jakości. To pełne smaku, bogate w substancje odżywcze mięso jest sprzedawane zarówno w Niemczech, jak i w innych krajach. Owce są wypasane przez cały rok. Dla ich lepszego wzrostu, dokarmiane są mixem pasz w postaci zielonek, kiszonek i koncentratu.

Mamy również stado mamek liczące 65 krów Salers, które zamieszkują obszary, na których możliwy jest tylko ekstensywny wypas.